![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9166377
*
nr 916 6377
Spegel
Oval, Belgien, 72x117
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 18:02:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 14:56:29
1
150 kr
3/10 00:46:12
2
200 kr
6/10 15:17:07
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
*
Spegel
nr 916 6377
Spegel
Oval, Belgien, 72x117
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 14:56:29 | 1 | 150 kr |
3/10 00:46:12 | 2 | 200 kr |
6/10 15:17:07 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter